Mandalorialainen ja Grogu saapuvat katsottavaksi kotisohville

Mandalorialainen ja Grogu saapuvat katsottavaksi kotisohville.

Lucasfilmin Star Wars: The Mandalorian and Grogu saadaan digitaaliseen myyntiin 21. heinäkuuta. Elokuva tulee ostettavaksi Amazon Prime Video-, Apple TV-, SF Anytime- ja Viaplay-palveluihin.

Upouusi Star Wars -elokuva tuo rakastetun kaksikon ensimmäistä kertaa valkokankaalle vauhdikkaassa, jännittävässä, hauskassa ja sydämellisessä seikkailussa. Luvassa on näyttäviä visuaalisia tehosteita, joukko uusia olentoja, huimia ilmataisteluita, TIE-hävittäjien yhteenottoja ja runsaasti yllätyksiä.

Palkittujen Disney+ -sarjakausien jälkeen mandalorialainen ja Grogu kohtaavat elokuvassa uusia haasteita ja tutkivat galaksin kartoittamattomia kolkkia. Mukana nähdään myös uusia hahmoja, joita esittävät Sigourney Weaver ja Jeremy Allen White.

Itsenäinen seikkailu merkitsee Star Wars -tarinoiden paluuta valkokankaalle. Elokuva tempaa mukaansa uudet katsojat ja palkitsee samalla pitkäaikaiset fanit tarjoten täydellisen katselukokemuksen myös kotona. Digitaalinen julkaisu sisältää tuntikausia yksinoikeudella saatavaa lisämateriaalia, kuten useita dokumentteja ja tekijöiden äänikommenttiraidan.

Paha Imperiumi on kaatunut, ja Imperiumin sotaherrat ovat hajallaan ympäri galaksia. Kokemattoman Uuden Tasavallan suojellessa kaikkea, minkä eteen Kapinaliitto taisteli, se on värvännyt avuksi legendaarisen mandalorialaisen palkkionmetsästäjän Din Djarinin (Pedro Pascal) ja hänen nuoren oppipoikansa Grogun. Elokuvan on ohjannut Jon Favreau.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Kommentoi artikkelia

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *