Selviytyjät Suomessa yksi kaikkien aikojen jaksoista: ”Olihan hirveä tunteikas jakso”

Selviytyjät Suomessa laitettiin sunnuntaina heimojakoa uusiksi.

Huom, jos et ole jaksoa vielä nähnyt, sisältää juonipaljastuksia.

Voimakaksikon Ismon ja Ramin joutuminen eri heimoihin aiheutti suurta draamaa.

Ismo hävisi pelin Clarissalle, ja heimojakoa tehtiin yllättävissä merkeissä.

Ystävykset kokivat jakson aikana lisäkolauksen Ismon joutuessa heimoneuvoston istunnon jälkeen kotimatkalle.

Sunnuntain jakson heimoneuvostossa istui sininen Ularin heimo. Äänten antamisten jälkeen sekä Pinja että Tytti suojasivat itsensä amuleteilla, jotka mitätöivät kaikki heidän saamansa äänet. Tytti sai kuusi ääntä, joita ei laskettu. Lopulta putoajan ratkaisi yksi lappu, joka oli Tytin ääni Ismolle.

”Tämä on nerokas peli”.

Rami Hietaniemi on kommentoinut omalta kannaltaan dramaattista jaksoa somessa:

”Olihan hirveä tunteikas jakso näin ruudustakin katsottuna! @ismoapell oli minulle kuin veli, ehkä enemmänki… just sellanen ihminen jota autiolle saarelle voisi toivoa kaveriksi. Luottamus,veljeys,empatia, ja kaikkea mitä hyvässä suomalaisessa veressä voi olla. Meidän arvomaailma on lähes samanlainen ja vielä jälkikäteen katsottunakin tämä saa kyyneleet. Kovan kuoren takana itselläkin on herkkä ja tunteikas. Taistelu jatkuu ilman sielun veljeä ja eri leirissä”.

Rami Hietaniemi / Instagram

(Nelonen, Ruutu)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Yksi kommentti

  1. Ismo syytti tyttiä valehtelusta ,eikä väärässä ollut. Tytti sanoi jaksossa antavansa äänen sergeylle,mutta suojattuaan itsensä kosti ismolle . Että silleen, siitä ”rehellisyydestä”

Kommentit suljettu.