Farmi Suomen voittaja selvillä – kolmanneksi sijoittunut kommentoi somessa: ”Lopulta sahtilasi jäi vajaaksi”

Farmi Suomen voittaja on selvillä.

Jos et ole jaksoa vielä katsonut, varo juonipaljastuksia.

Kisan kärkikolmikosta Taina Ojaniemi pääsi suoraan finaaliin vanhojen farmilaisten äänillä. Toisesta finaalipaikasta taistelivat Teemu Packalén ja Gogi Mavromichalis. Tiukan kisan vei Teemu, joka loukkaantui kisassa, kun kirves tippui hänen jalalleen.

Teemun ja Tainan kaksintaistelussa voiton sekä tiedossa, taidossa että voimassa vei ylivoimaisesti Teemu, joka nappasi itselleen lämpimät onnittelut, kukat, kuohuvaa ja 30 000 euroa.

Teemu sai kaksintaistelun voima- ja taito-osiosta itselleen neljä pistettä kymmenestä. Tainalla oli mahdollisuus tasoittaa vielä tiedossa. Lopulta pisteet jakautuivat kuitenkin Teemulle 10–6.

Kaikki, mitä mä olen tehnyt täällä, menee suoraan ja lyhentämättömänä mun papalle tuonne ylös”, Teemu kiitti.

Kolmanneksi sijoittunut Gogi on kommentoinut Farmi-matkaansa somessa:

”Se oli siinä! Lopulta sahtilasi jäi vajaaksi ja kreikkalaisen peli oli taputeltu – ei haittaa! …enhän mä voi olla muuta kuin kiitollinen koko kokemuksesta ja siitä et pärjäsin noinkin pitkälle.

Askeettinen maalaiselämä tämän rämäpäisen jengin kanssa oli mitä parhainta. Iltaisin kerrottiin tarinoita ja naureskeltiin sängyssä kaikelle mitä päivien aikana oli tapahtunut. Aamulla herättiin yhdessä ja ryhdyttiin erinäisiin hommiin. Sit taas keräännyttiin pöydän äärelle ja syötiin @akseliherlevi tekemää gourmeeta.

Eläimistä parhaita oli vuohet. Ne hais fetalta. Joskus vuohet karkas… se oli yleensä mun vika. Lehmän röyhyt hais hirveiltä ja sonnin ammuminen kuulosti dinosauruksen karjasulta. Kukko nusautti kanoja päivittäin siinä talon edessä nurmikolla”.

Gogi Mavromichalis / Instagram

Farmi Suomen kaikki jaksot ovat katsottavissa Ruudusta.

(Nelonen)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone