Mestariohjaaja Sam Raimi tiputtaa katsojat autiolle saarelle – hehkutusta kerännyt uutuuselokuva tulossa digitaaliseen myyntiin

Mestariohjaaja Sam Raimin synkän humoristinen ja kieroutunut visio tiputtaa katsojat autiolle saarelle elokuvassa Send Help. Disneyn elokuva saapuu digitaaliseen myyntiin 24. maaliskuuta. Elokuva tulee ostettavaksi Amazon Prime Video, Apple TV, SF Anytime, Elisa– ja Viaplay-palveluihin.

Disney ei ole vielä ilmoittanut, saadaanko elokuva myös Disney+ -palveluun.

Kaksi työtoveria, pomo ja alainen, selviytyy hengissä lento-onnettomuudesta mutta jää eristyksiin autiolle saarelle. Siellä ollessaan heidän tulee selvittää vanhat kaunansa ja puhaltaa yhteen hiileen pysyäkseen elossa, mutta selviytyäkseen lopullisesti heidän on käytävä vielä keskenään hirtehinen hoksottimien ja tahtojen taistelu. Kun alaisesta tulee pomo, homma menee mielenkiintoiseksi.

Pääosissa nähdään Rachel McAdams ja Dylan O’Brien.

(The Walt Disney Company Nordic)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Kommentoi artikkelia

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *