Pitääkö olla huolissaan? jatkuu sunnuntaina 23.2. klo 21 uusin jaksoin.
Viikoittaisen huolihuuhtelun vetäjänä jatkaa ohjelmaa sen alusta asti luotsannut Jenni Pääskysaari. Uutena panelistina aloittaa Pirjo Lonka.
Muut panelistit oat Tuomas Kyrö ja Miika Nousiainen. Pirjo Lonka ja Miika Nousiainen vaihtelevat panelistin tuolia ja molemmat heistä nähdään viidessä jaksossa.
“On todella hauskaa olla mukana Pitääkö olla huolissaan? -panelistina. Minua tietenkin jännitti, miten pärjään, koska ohjelmalla on kova taso. Sain tukea mahtavilta kanssatekijöiltä ja nautiskelin parhaimmillaan jopa sairaan hauskasta ja hulvattomasta menosta!”
”Pari vuotta tauolla ollut huolipaneeli saa nyt odotettua jatkoa: ”Jos jaettu ilo on kaksinkertainen, niin olisiko jaettu huoli enää puolikas? Toivon, että ohjelma olisi katsojille kuin onnistunut baari-ilta parhaiden kavereiden kanssa. Silloin ei muisteta eilistä, eikä murehdita huomista. Sitä paitsi ohjelman jälkeisenä aamuna katsojalla ei ole krapulaa, eikä tarvitse potea morkkista siitä, mitä hävettävää tuli taas tehtyä ja sanottua – samaa ei voi sanoa Miikasta, Tuomaksesta ja Pirjosta”, toteaa Jenni Pääskysaari.
Keväällä esitettävän kauden vieraina nähdään näyttelijä Elias Salonen, kirjailija Satu Rämö, politiikan asiantuntija Timo Soini, näyttelijä Pekka Strang, filosofi Maija-Riitta Ollila, dj-radiojuontaja Lina Schiffer, kirjailija-runoilija Heli Laaksonen, taiteilija Jorma Uotinen, koomikko Fathi Ahmed ja toimittaja Sean Ricks.
Ohjelma jatkuu uuden kauden merkeissä sunnuntaina 23.2. klo 21 alkaen MTV Katsomossa ja MTV3-kanavalla. MTV Katsomo+ on saatavilla Elisa Viihteessä.
(Lähde MTV)




