Suomen huutokauppakeisarissa Markun tuunausprojekti tuo kassaan kaikkien aikojen ennätyssumman

Suomen huutokauppakeisarin uusissa jaksoissa nähdään tiistaina jakso nimeltään ”Meklaten ja höyläten”.

Huom, sisältää ennakkoa tulevasta.

Jaksossa nähdään Markun ennätystuunaus. Markun tuunauksilla on tullut parhaimmillaan reilu 300 euroa rahaa – nyt pamahtaa tilille peräti reilu 700 euroa!

Aki tilaa Markulta päreitä, lähinnä kyse on ”varapäreistä” . Palaa päreet -sanonta tarkoittaa suurempaa hermostumista. Markku käy paikallisella toimijalla testaamassa päreiden tekemistä, ja huutokauppaan saadaan yli 60 kappaletta päreitä.

Markku maalaa yhden päreen kultamaalilla, jolla tulee huutokauppatilanteessa peräti 105 euroa. Kun muu pärepino myydään huutokauppakansalle kympin kappale, kyseessä on Markun tuuntausten ehdoton ennätys.

Suomen huutokauppakeisarin uudet jaksot tiistaisin Nelosella (ja Ruudussa). Ruutu+ myös Elisa Viihteessä.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Yksi kommentti

  1. Idiootit ostavat mitä tahansa kunhan pääsevät telkkariin.

Kommentit suljettu.