Tätä ei ole Diilissä ennen nähty – ”Toi oli pask*a mutta se oli parasta pask*a, mitä mä oon Diilissä koskaan nähnyt”

Diilissä porukka vähenee ja meno paranee.

Illan tehtävässä joukkueet saavat tunnin verran radioaikaa!

Huom, sisältää ennakkoa tulevasta.

Joukkueet saavat tehtäväkseen suunnitella radio-ohjelmat. Toinen pääsee Suomipopin maailmaan ja toinen RadioRockin aalloille. Suomipopilta asiantuntijaksi saapuu Juuso ”Mäkkäri” Mäkilähde ja Radio Rockilta Harri Moisio. Tehtävä saa yllättävän kierrepallon, joka sekoittaa varsinkin toisen joukkueen kuvioita. Mutta, Jaajo saa todistaa kilpailijoiden suunnalta heittäytymistä ja ennakkoluulottomuutta. Freestyle-rap lienee asia, jota Diilissä ei ole ennen koettu!

Toi oli pask*a mutta se oli parasta pask*a, mitä mä oon Diilissä koskaan nähnyt”, kehuu Jaajo ”karmeaa” freestyle räppiä.

Molemmat joukkueet onnistuvat kiitettävästi mutta yhden kilpailijan on aika jälleen lähteä kotimatkalle. Päätös on vaikea, sillä mukana on enää hyviä tekijöitä.

Diili maanantaisin Nelosella (ja Ruutu-palvelussa). Ruutu+ saatavilla myös Elisa Viihteestä.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone