Brittiläinen koomikko Russel Brand kertoo lahjoittaneensa pois miltei koko omaisuutensa, Mail on Sunday -lehti kertoo.
Brand, jonka omaisuudeksi on arvioittu noin 10 miljoonaa euroa, kertoo elävänsä kädestä suuhun. 42-vuotiaan koomikon mukaan syynä on hänen anteliaisuutensa ja hyväuskoisuutensa.
”Annoin ihmisille liikaa rahaa, lahjoitin liian suuria summia hyväntekeväisyyteen ja tein liian kalliita hankintoja. Tein myös huonoja sopimuksia. Nyt minun täytyy työskennellä koko elämäni ajan”, Brand kertoo lehdelle.
Brand tunnetaan parhaiten tv-ohjelmista Russell Brand’s Ponderland, The Russell Brand Show sekä Big Brother ohjelman spin-offista Big Brother My Big Mouth. Nykyisin hän juontaa omaa The Trews -uutisohjelmaa YouTubessa.
Brandill on 11 kuukauden ikäinen tytär vaimonsa Laura Gallacherin kanssa. Hän oli aiemmin naimisissa laulaja Katy Perryn kanssa. Hän on viime aikoina kertonut avoimesti niin huume- kuin seksiriippuvuudestaan.






Peiliin katsomalla löytyy syllinen, ja Russel näköjään jo tietää sen.
Jestas mikä pösilö