Yhdysvaltalainen näyttelijä Roscoe Born kuoli perjantaina 69-vuotiaana, US News uutisoi. Asiasta kertoi hänen pitkäaikainen ystävänsä Deanna Lynne Facebookissa.
Näyttelijän kuolinsyy ei ole tiedossa. Hänet tunnetaan parhaiten Tom Fisherin roolista Tunteita ja tuoksuja -sarjasta. Hän näytteli suositussa saippuasarjassa vuosina 2005 – 2009.
Konkarinäyttelijä muistetaan myös klassikkosarjoista Santa Barbara, Päivien viemää sekä All My Children. Hänen viimeiseksi tv-sarjaksi jäi One Life To Live, jossa hän näytteli vuosina 2010 – 2012.
Roscoe oli naimisissa näyttelijä Roberta Weissin kanssa vuosina 1994 – 1997. Liitosta syntyi yksi tytär.
Roscoe Born, an actor known for #TheYoungandtheRestless and #DaysofOurLives, has died https://t.co/HVDy112JsO
— The Hollywood Reporter (@THR) March 6, 2020




