Temptation Island Suomessa juhlitaan tällä viikolla toisia bileitä.
Huom, sisältää ennakkoa tulevasta.
Jo ensimmäisenä iltana syvällisillä analyyseillaan Piritaa itkettänyt sinkku-Kristopher jatkaa naisen parisuhteen ruotimista – yhä viiltävämmin.
Bileissä Kristopher ja Pirita ovat vetäytyneet syrjään muista, ja Kristopher on päättänyt kysyä Piritalta tämän miehestä Mikasta. ”Kun näit viimeisen kerran Mikan, niin millainen fiilis sinulla jäi hänen kyyneltensä aitoudesta?”
”En voi tietää Mikan kyyneleistä”. Kristopher kysyy, näyttääkö Mika usein tunteitaan vastaavalla tavalla. Piritan mukaan se on harvinaista. ”Mutta miksi juuri nyt?” Kristopher jatkaa tenttaamista.
”Mistä helvetistä minä tiedän, että mitä mieltä Mika on”, hermostuu Pirita.
Omassa haastattelussaan Pirita avautuu Kristopherin käytöksestä – on harmillista, että sinkku täyttää varattujen naisten mieliä ikävillä ajatuksilla.
Myöhemmin Sinkku-Jani saapuu lohduttamaan itkuista Piritaa. ”Minua häiritsee tuo. Mielestäni meidän tarkoituksemme täällä ei ole sekoittaa teidän ajatuksianne”, mies kommentoi Kristopherin käytökseen viitaten.
Temptation Island Suomi keskiviikkoisin Nelosella ja Ruudussa.
(Nelonen)




