The Voice of Finlandin viimeisessä Kaksintaistelu-jaksossa nähdään sunnuntaina esitys, jota Juha Tapio ylistää koko ohjelman historian upeimmaksi duetoksi.
Huom, sisältää ennakkoa tulevasta.
Juhan tiimin laulajat Aleksi Aromaa ja Simo Salim esittävät Logomon lavalla Stingin ja Cheb Mamin kappaleen Desert Rose, josta tuli suurhitti 90-luvun lopussa.
”Mitää?! Musta tuntuu, että en ole edes kuullut ikinä, kun joku vetää noin! Mun teki mieli nousta tuosta penkistä ja mennä halaamaan noita molempia ihan vaan siitä, että jumalauta te olette hyviä”, apuvalmentaja Robin kertoo treenitunnelmista.
Aleksin ja Simon esitys saa kaikilta tähtivalmentajilta järisyttävät aplodit.
”Ensimmäistä kertaa näissä Kaksintaisteluissa kaikki valmentajat seisovat ja osoittavat suosiotaan teille! Vitsi, tämä vei meidät ihan toisiin maailmoihin!” juontaja Heikki Paasonen hehkuttaa.
”Mitä ikinä tapahtuukin, teidän tulee tietää, että tämä oli heittämällä hienoin kaksintaistelu The Voice of Finlandin historiassa”, Juha Tapio ylistää laulajia esityksen jälkeen.
The Voice of Finlandin 11. kauden jaksot perjantaisin ja sunnuntaisin klo 20 Nelosella ja Ruudussa.
(Nelonen)




