Suosikkijuontaja Sami Kuronen ”Vantautui” jo 16 vuotta sitten

Suosikkijuontaja Sami Kuronen ”Vantautui” jo 16 vuotta sitten. Vantaan kaupungin kanssa Sami kertoo Vantaan parhaat paikat.

16 vuoden kokemuksella Sami listaa Vantaan plussat, ”Vantaa oli hinta-laatusuhteeltaan ylivoimaisesti paras vaihtoehto:

”Vantaa on mulle ensisijaisesti koti. Vantauduin idylliseen Rajakylään reilu 16 vuotta sitten. Ennätykset mun pitkäaikaisimpana kotina ovat paukkuneet jo aikaa sitten mikä kertoo, että olen viihtyny

Mulle oli pääkaupunkiseudulle muuttaessa tärkeää mm. luonnon ja palveluiden läheisyys. Riennot ja rauha. Liikenneyhteyksien mahdollistama lähdön ja kotiinpaluun helppous. Oma piha, sauna ja riittävä määrä neliöitä.
Kun kaikkiin edellä mainittuihin halusin ruksin perään, oli Vantaa hinta-laatusuhteeltaan ylivoimaisesti paras vaihtoehto! Vantaa viehätti myös aitoudellaan.

Viisi vantaavinkkiä kesäksi:

– Tikkurila Festivaali
– Fazerin makeistehdas
– Heureka
– Kuusijärven uimaranta
– Aviapolis ja Suomen ilmailumuseo”

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone