Selviytyjät Suomessa Virpi Kätkän peliliike aiheutti kummastusta, Virpi kommentoi somessa: ”Äänestys poislähtijästä meni liian totiseksi”

Virpi Kätkä on jälleen mukana Selviytyjät Suomi -seikkailussa.

Virpillä on jo aikaisempaa kokemusta viidakkoseikkailuista, mutta viime jaksossa Virpin käytös herätti kummastusta: miksi Virpi luopui heimoneuvostossa äänioikeudestaan heittämällä kohtalon noppaa. Nopalla olisi voinut saada itselleen koskemattomuuden, mutta Virpi ei missään vaiheessa ollut pudotusuhan alla.

Virpi on kommentoinut tapahtunutta somessa:

”Ohjelmasta ei selvinnyt, että minun mittapuullani äänestys poislähtijästä meni liian totiseksi. Joten luovuin äänioikeudestani ja heitin kohtalon noppaa, vaikka tiesin, etten saa yhtään ääntä. Vaikka olin liitossa Wallun, Markuksen, Helmerin ja Joalinin kanssa, niin Joalin olisi ollut heimojen yhdistyessä liitossa muiden nuorten kanssa. Meidän liiton vastapuolen jollakin pelaajalla olisi amuletti. Olisi ollut vaarallista äänestää myöskin amuletin omistajaa. Seuraavassa äänestyksessä olisi itse maalitauluna. Missään ei ole niin raskasta sairastaa flunssaa kuin viidakossa”.

Virpi Kätkä / Instagram

Selviytyjät Suomi Nelosella ja Ruudussa sunnuntaina kello 19.30. 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone