Deadlinen mukaan Rillit huurussa -sarjan jatko on vahvistettu. Yksi television suosituimmista sarjoista saa kaksi jatkokautta.
Sarjan päänäyttelijät Jim Parsons, Johnny Galecki, Kaley Cuoco, Simon Helberg ja Kunal Nayyar ovat kaikki tehneet kahden vuoden sopimuksen.
Deadlinen tietojen mukaan Amya esittävän Mayim Bialikin ja Bernadettea näyttelevän Melissa Rauchin sopimus on vielä työn alla. Kun sarjan viisi päänäyttelijää tienaavat noin miljoonan jaksolta, myöhemmin sarjaan tulleet mutta tärkeiksi hahmoiksi noussut kaksikko on joutunut tyytymään alle 200 000 dollarin summaan jaksolta. Bialikin ja Rauchin palkkojen oletetaan nouseva puolen miljoonan tienoille.
Vaikka sarjan tuotantokustannukset ovat jaksoa kohti noin 10 miljoonaa, Rillit huurussa on yhä katsojaluvuissaan omassa kategoriassaan – parhaimmillaan 20 miljoonaa katsojaa jaksolta.
Hot off the press! The #BigBangTheory has been renewed for two more seasons. 🎉 Here's what you need to know: https://t.co/wd3BDx4KO1 pic.twitter.com/KiyP5JwZ1s
— The Big Bang Theory (@bigbangtheory) March 20, 2017




