”Oma peli turhan kovaa” – Selviytyjät Suomi -ohjelmasta ensimmäisenä pudonneen tilitys

Selviytyjät Suomi starttasi viime sunnuntaina ja ensimmäisenä ohjelmasta äänestettiin ulos Ville Lång. Päätös oli sulkapalloilijalle suuri yllätys.

Mulla oli hyvä fiilis siellä saarella. Luulin, että peli on mun hallussa ja että olisin saaren seriffi, mutta kävikin sit toisin”.

Alkujaan miehen oli tarkoitus lähteä rauhallisesti liikkeelle, mutta peli lähti toiseen suuntaan. ”Rupesin sit samantien tekee liittoumia” – ja se oli virhe.

Lång myöntää että pelasi liian kovaa. ”Ois ehkä vaan pitänyt enemmän yrittää tutustua kaikkiin ja ottaa rennommin”.

Katso videopätkä nelosen sivuilta.

Selviytyjät Suomi sunnuntaisin klo 20.30 Nelosella.

Jussi-ehdokas Ikitie on Antti Tuurin menestysromaaniin pohjautuva, AJ Annilan ohjaama ja Ilkka Matilan tuottama elokuva kertoo amerikansuomalaisista 1930-luvun Neuvostoliitossa sekä ajanjakson vaietusta historiasta.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone