Mötley Crüen ja Def Leppardin The Stadium Tourin laajennus maailmankiertueeksi aiheutti ruuhkaa Pohjoismaiden kesäfestareiden artistijulkistuksiin

Mötley Crüen ja Def Leppardin The Stadium Tourin laajennus maailmankiertueeksi on saanut liikettä Pohjoismaiden kesäfestareiden artistijulkistuksiin.

Suomessa, Ruotsissa, Norjassa ja Tanskassa saatiin kerralla hehkuttaa suuria nimiä jo artistijulkistusten ensimmäisessä aallossa.

Suomessa Hyvinkään Rockfest, Norjassa Trondheim Rocks 11.6. (muut päivän julkistukset Alter Bridge, Europe, D-A-D, The Dogs ja Nestor), Sweden Rock 7.6.-10.6. (muut päivän julkistukset Iron Maiden ja Ghost) ja Kööpenhaminan Copenhell 14.6.-17.6. (muut julkistukset Parkway Drive, Architects, Meshuggah, Clutch, Kellermensch, Fever 333, Fishbone, Angus McSix, Malevolence ja Nervosa).

Mötley Crüen ja Def Leppardin Euroopan keikat alkavat toukokuun 22. päivä. Näillä näkymin viimeinen Euroopan keikka soitetaan 6.7.2023 (Glasgow).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone