Maagikko ja mentalisti, televisiosta tuttu Noora Karma starttaa kuuden kaupungin Mentalisti Noora Karma -kiertueen Oulusta 4.4.2014. Tämän jälkeen hän suuntaa Seinäjoelle, Kouvolaan, Jyväskylään ja Hämeenlinnaan. Nooran kevätkiertue päättyy Helsinkiin Sokos Hotelli Presidenttiin 8.5.2014.
”Magiaa, mystiikka ja mielentaikuutta tihkuva show’ni vie katsojat kohti aivan uudenlaisia kokemuksia”, Noora sanoo. Mystistä tunnelmaa esityksiin luo osaltaan sellisti Helena Plathán.
Noora Karma on kansainvälisesti tunnettu ja palkittu naismaagikko, mentalisti ja hypnoositaiteilija. Hän palasi takaisin kotimaahansa Suomeen muutama vuosi sitten vietettyään 15 vuotta ulkomailla. Hän on työskennellyt viihdetaiteen parissa eri puolilla maailmaa, mm. Fidzi-saarilla, Lontoossa, Frankfurtissa ja Dubaissa.
Kiertue;
04.04. Oulu, Madetoja-sali
05.04. Seinäjoki, Seinäjoki-sali
11.04. Kouvola, Kuusankoski-sali
24.04. Jyväskylä, Paviljonki
25.04. Hämeenlinna, Verkatehdas
08.05. Helsinki, Hotelli Presidentti




