Kykykilpailutähden paljastus, käytti 200 000 viinaan ja ansaitsee nyt raksalla kympin tunnissa!

Vuonna 2011 Britannian X Factor-kisassa sydämiä valloittanut Frankie Cocozza kertoo Mirrorin haastattelussa tuhlanneensa ”omaisuuden” viinaan ja tienaavansa tällä hetkellä rakennustöissä kympin tunnissa.

24-vuotias laulaja laskee tuhlanneensa viinan noin 200 000 euroa.

Frankie toteaa kuitenkin, jos mahdollista niin tekisi kaiken samalla tavalla uudelleen.

Laulukilpailun jälkeen eivät työt maistuneet. ”Soittelin kolmen vuoden ajan kotona kitaraa”. Mies kertoo menneensä töihin rakennuksille koska rahalle oli käyttöä mutta Frankie oli myös tylsistynyt.

X Factor-menestys iski silmille jo 18-vuotiaana. Frankie myöntää yltäneensä kisassa pitkälle pahan pojan imagonsa avulla. ”Minun ei uskottu yltävän listakärkeen”.

Kisan aikana Frankie vilautti kameroille takapuoltaan, johon oli tatuoitu seitsemän ex-sänkykumppanin nimet! Muuta ei tarvittu – Frankie oli pian Britannian paha poika numero uno.

Lopulta Frankie potkittiin ulos kisasta kokaiinilla terästettyjen seksisessioiden johdosta.

Frankie myöntää mopon keulineen pahasti. Naisia ja viinaa oli tarjolla. Frankie myöntää jälkikäteen katsottuna paenneensa perhepiirissä tapahtunutta kuolemantapausta – tädin kuoleman aiheuttama suru peitettiin ankaralla sekoilulla.

Kisan jälkeen Frankie on julkaissut kaksi EP-levyä. Villi elämäntapa on pitänyt miehen otsikoissa, ei musiikillinen menestys. Vuonna 2012 Frankie sijoittui Celebrity Big Brotherissa toiseksi. Rahaa oli käytössä mukavasti. Rahaa myös kului runsaasti. Kavereiden kanssa bilettäminen oli tärkeintä. Amsterdamissakin käytiin ainakin kahdeksan kertaa.

Parhaan ystävän kuolema oli askel sekoilusta kohti normaalimpaa elämää.

Liian kovaa liian nuorena. Olin aina halunnut lähteä ja kun sain tilaisuuden ja rahaa, homma lähti lapasesta”.

Uusi alkuperäissarja Pää edellä nyt Elisa Viihteessä – Lue lisää!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone