Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta: onko tässä mitään järkeä, lounasravintolan tila paisuu 50 hengestä 450 asiakaspaikkaan!

Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta jatkuu vierailulla Espoon Vermossa.

Huom, sisältää ennakkoa tulevasta.

Vermon raviradan suurin ongelma on se, että ravien kävijämäärät ovat pienentyneet eikä upeasta näköalaravintolasta tunnu tietävän ravipiirien ulkopuolella kukaan.

Jaksossa Ville ja Pipsa päättävät siirtää lounaan talliväen suosiossa olleesta 50 paikkaisesta Tallitupa -ravintolasta raviradan upeaan, 500 paikkaiseen katsomoravintola Ravillaan.

Upea katsomoravintola on vajaakäytössä, kun Tallitupa on syrjässä ja hankalasti saavutettavissa.

Ville ja Pipsa eivät lopulta pudota työntekijöiden keskelle suurtakaan pommia päätöksellään siirtää lounas suurempaan, parempaan tilaan. Henkilökunta oli pohtinut asiaa myös itse ja näkevät muutoksen olevan helpoin ja järkevin tapa lisätä lounaan potentiaalia.

Mutta, lounastila muuttuu 50 hengen tilasta 450 hengen ravintolaan!

Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta keskiviikkoisin Nelosella.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone