Kauhun mestarin Sam Raimin mustan huumorin sävyttämästä psykologisesta jännäristä saatavilla lupauksia antava traileri

Kauhun mestarin Sam Raimin mustan huumorin sävyttämä psykologinen trilleri Send me saa ensi-iltansa elokuvateattereissa vuonna 2026. Elokuvasta on julkaistu traileri.

Elokuvaa tähdittävät Rachel McAdams (SpotlightAre You There God? It’s Me, Margaret.Mean Girls) sekä Dylan O’Brien (TwinlessSaturday Night). Mukana ovat myös Edyll Ismail (La Brea), Dennis Haysbert (Far from Heaven), Xavier Samuel (Elvis), Chris Pang (Crazy Rich Asians), Thaneth Warakulnukroh (Thai Cave Rescue) ja Emma Raimi (Happy Pills).

Trailerissa katsojat saavat ensisilmäyksen Linda Liddlestä (Rachel McAdams) ja Bradley Prestonista (Dylan O’Brien), kahdesta kollegasta, jotka joutuvat autiolle saarelle lentokoneturman ainoina selviytyjinä. Saarella heidän on kohdattava menneet kaunansa ja tehtävä yhteistyötä selviytyäkseen, mutta lopulta kyseessä on kieroutunut ja mustan humoristinen tahtojen ja älyn mittelö, jossa vain toinen pääsee pois elossa.

Olen aina rakastanut tarinoita, joissa kiinnostavat ja dynaamiset hahmot joutuvat äärirajoille. Tarinassamme vallanvaihdokset luovat kiihtyvän tilanteen, joka on täynnä odottamattomia käänteitä ja jännitystä”, kertoo Sam Raimi.

Send Help on Raimin ja Zainab Azizin tuottama elokuva. Alkuperäisen musiikin on säveltänyt Danny Elfman (Painajainen ennen joulua, Batman).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone