Diilin uusi kausi käynnistyy Nelosella ja Ruudussa 15.1.
Jaajo Linnonmaan sekä neuvonantajien Toni Lähteen ja Amel Gailyn tehtävänä on seuloa kisaajien joukosta Kulttuuritehdas Korjaamolle uusi johtaja.
Jaajo lupaa tehdä joka jakson jälkeen ”Mitä mä oisin tehnyt” -postauksen ja kysyä samalla somekansalta näkemyksiä.
”Diili on mahtava oppikoulu, niin kilpailijoille kuin johtoryhmäläisillekin. Otetaan tästäkin kaudesta kaikki ilo irti”.
Diili tuttuun tapaan Nelosella maanantaisin klo 21. Ensimmäisestä jaksosta kerrotaan ennakkotiedoissa seuraavaa: ”Kilpailijoilta otetaan luulot pois, kun he saavat ensimmäisen tehtävän. Hymyt hyytyy jo junamatkan aikana. Yhteistyötä ei voi edes verrata junan vessaan, sillä joukkue selvittelee keskenäisiä välejään yleisön edessä”.
https://www.instagram.com/p/C1zgfYgs2TE/?utm_source=ig_web_button_share_sheet&igsh=MzRlODBiNWFlZA==




