Farmi Suomen uuden kauden kuvaukset ovat alkaneet tänään – samalla on julkistettu uuden kauden farmilaiset (Mesta.net -uutinen).
Mukana on myös Tuplakääk-podcastista tuttu Kirsikka Simberg, someammattilainen, jonka äiti Hanna Sumari on myös julkisuudesta tuttu kasvo.
Hanna tunnetaan erityisesti Suomen kaunein koti -ohjelmasta.
Kirsikka ei ole Farmikuvioissa yksin, sillä mukaan lähtee Tuplakääk-podcastista tuttu työtoveri Enni Koistinen. Näin Kirsikka kommentoi Farmi Suomi -projektia somessa:
”Hei olen lähtenyt maaseutu -boot campille, eli Farmi Suomi kuvauksiin! Siellä ei ole sähköä, eikä ehkä kahvia (?!?!) eikä juoksevaa vettä, eikä internettiä, eli tuun olemaan 100% in my natural habitat. (Tähän kaikki loputtomat Simple Life refet) Onneksi Enni Koistinen ON siellä. Sentään. Mut siis heippa ja nähdään myöhemmin”.
Kirsikka Simberg / Instagram
Enni Koistisen somepostaus:
”Lomittaja realness! Lol lähdin eilen kisaamaan Farmi Suomen uudelle tuotantokaudelle jonnekin maatilalle Keski-Suomeen.
Kiinostaa pitää hauskaa, hoitaa maatilan eläimiä, antaa puhelin pois ja elää ilman interwebziä.
Meillä on siellä @tuplakaakpodcast edustettuna, sillä myös @kirsikkasimberg on kilpailemassa Farmilla myös jee! Meitä on jännittänyt tää aivan liikaa. Ohjelma tulee ensi keväänä telkkarista”
Enni Koistinen / Instagram




