Biisiennakko Vain elämää -ohjelman Arttu Wiskarin päivältä: ”Tästä keskusteltiin, että haluutko sä oikeesti julkaista tällaisen biisin”

Vain elämää -ohjelman 12. kausi alkaa Arttu Wiskarin päivällä.

HUOM, sisältää ennakkoa tulevasta.

Pyhimys on valinnut versioitavaksi kappaleen, joka on herättänyt paljon keskustelua. Kahvimaito.

Mulla on sellainen fiilis, mulla ei tietenkään ole mitään tilastoja, mutta tämä on ehkä ärsyttänyt eniten sun tuotannosta ihmisiä. Aliarvostettu siinä herkkyydessään, mikä se syvyys on. Ei varmaan enää yllätä tässä, että nyt sitä rintamaitoa tänne kahvikuppiin”, Pyhimys paljastaa.

Arttu kertaa taustoja biisin takaa – tositarina!

Vähän höystetyllä kynällä tehty, mutta yhdelle kaverille oli käynyt näin, että oli ollut jatkot, sitten ne oli päättyneet siihen, että toisen osapuolen oli lähdettävä kotiin, koska oli mentävä tyhjentämään rinnat. Hän oli nokkelasti keksinyt, että saako rintamaitoa kahviin”.

”Tästä keskusteltiin, että haluutko sä oikeesti julkaista tällaisen biisin. Mä sanoin, että haluan. Ei kaikkien biisien tarvitse olla tosissaan tehtyjä, kerrankin kiva jysäyttää ja järisyttää musiikkialaa”.

Arttu kertoo saaneensa kappaleesta paljon negatiivista palautetta. ”Jengihän automaattisesti sanoo, että sä oot paska jätkä, kun sä vedät tuollaisia juttuja”.

Vain elämää -ohjelman 12. kauden jaksot Nelosella ja Ruudussa perjantaisin klo 20.

(Nelonen)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone