Tähdet, tähdet -ohjelmassa kuultiin sunnuntain jaksossa suuria rockin klassikoita.
Radioäänenä ja Salatut elämät -ohjelmasta tuttu Hanna Kinnunen hämmästytti vaikuttavalla versiollaan Radioheadien suurhitistä Creep.
Myös äänestävä kansa piti esityksestä ja Hannan esitys äänestettiin jakson parhaiden eristysten joukkoon.
Hanna on kommentoinut esitystään somessa:
”Teen nyt jotain, mitä en alunperin ajatellut tekeväni. Julkaisen somen syövereihin Tähdet tähdet -ohjelman rock anthem -vedon eli Radioheadin Creep -coverin.
Tästä biisistä tuli mulle tajuttoman henkilökohtainen itseni ylitys tunnetasolla. Annoin sielun tulla äänessä ulos ja musan viedä mukanaan. Rakastin joka sekuntia ja oon vieläkin kiitollinen, että sain kokea tuon hetken just tuon bändin kanssa juuri tuossa kohdassa elämää. Koko bändi ja erityisesti @risto_n ja @villenurmiguitar.
Vaikka tässäkin tehtiin tv-viihdettä, mun sydämestä aukesi joku lukko, jonka vain laulamalla voin saada auki. Muistan, miten ennen lopun volakohtaa ehdin kaksi sekuntia miettiä mielessäni, että vedänkö biisin loppuun tekniikalla vai tunteella. Valitsin jälkimmäisen ja sitten annoin vaan mennä. Kiitos universumi ja ennen kaikkea Tähdet tähdet, että sain tehdä tän”.
Hanna / Instagram
Alla Hannan esitys kokonaisuudessaan:




