NYC:n Täydelliset naiset -televisiosarjasta tunnettu LuAnn de Lesseps pidätettiin viime jouluaattona Floridassa poliisin väkivaltaisesta vastustamisesta ja uhkailusta.
Hän oli vahvasti päihtynyt ja potkaisi poliisia, joka oli tullut rauhoittelemaan äänekkäästi juhlinutta väkeä yksityisasuntoon.
53-vuotias Lesseps vietti osan joulusta poliisivankilassa. Hänet päästettiin vapaaksi ilman takuita ja hän sai soviteltua asian kyseisen poliisin kanssa.
Vaikka tuomiota ei tullut, hänet kuitenkin hyllytettiin NYC:n Täydelliset naiset -sarjasta tapauksen vuoksi.
Nyt TMZ-sivusto kertoo, että Lesseps on ollut viime kuukaudet raittiina ja hän on saanut luvan palata sarjan kuvauksiin.
Apua alkoholiongelmaansa hän haki vieroitushoidosta.
”Suhtaudun raitistumiseen erittäin vakavasti ja jatkan päihteetönsä elämää päivä kerrallaan. Jokainen raitis päivä merkitsee parempaa elämää sekä minulle että perheelleni”, Lesseps sanoo TMZ:lle.
Virtaa täynnä oleva rouva on perustanut raitistumisen myötä oman cabaret show`n ja jalokivimalliston. Uusissa kuvissa hän näyttää kerrassaan elinvoimaiselta ja kauniilta viisikymppiseltä.




