Tänään TV:ssä Steven Seagalin vähälle huomiolle jäänyt toimintapläjäys – päätyi suoraan nettivuokraamoihin

Contract to Kill (K16) – Sub tiistaina 11.05. klo 21:00

Toimintaelokuvien legenda Steven Seagal esittää tiistaina Subilla esitettävässä toimintaelokuvassa ex-huumeagentti John Harmonia, joka kutsutaan takaisin eläkkeeltä tutkimaan meksikolaisten huumekartellien ja ääri-islamistien yhteistyötä. Hän tehtävänään on usuttaa vaaralliset ryhmittymät toisiaan vastaan.

Keoni Waxmanin ohjaama ja vuonna 2016 ensi-iltansa saanut elokuva ei päässyt Yhdysvalloissa laajaan elokuvateatterilevitykseen ja se keräsi vaivaiset 135 000 dollarin lipputulot maailmanlaajuisesti. Elokuva julkaistiinkin suoraan suoratoistopalveluissa.

Contract to Kill ei saanut muutenkaan hyvää vastaanottoa.

Los Angeles Timesin kriitikko Kimber Myers piti sitä ”tyhjänpäiväisenä toimintaelokuvana”, joka ”todennäköisesti miellyttää Seagalin fanikuntaa” – ja heillehän tämä onkin tehty.

Contract to Kill kuvattiin Romaniassa. Katso traileri alta.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone