Roba tekee paluun – mukana uusia näyttelijöitä

Vuosina 2012-2016 MTV3:lla nähty poliisisarja Roba palaa 4. kauden jaksoin keväällä 2019. Uudet jakson C Moren suoratoistopalvelussa keväällä 2019.

Kahdella Kultaisella Venlalla palkitun ja rakastetun poliisidraaman uusissa jaksoissa nähdään aiemmilta kausilta tuttuja hahmoja sekä muutama uusi tulokas, kuten Andrei Alén, Mimosa Willamo sekä Tyttö nimeltä varpu -elokuvasta tuttu Linnea Skog, joka esittää Pekan 15-vuotiasta tytärtä.

”Roban ensimmäinen kausi oli mulle tv-draaman oppikoulu, se oli ensimmäinen iso kameratyöni ja muistelen sitä lämmöllä. Aivan mahtavaa, että neljäs kausi kuvataan, enkä malttaisi odottaa sen julkaisua, kertoo Roban vakiokasvo”, vanhempi konstaapeli Pekka Myllymiestä näyttelevä Riku Nieminen.

Artikkeli jatkuu.

”Olen tosi tyytyväinen siitä, että Roba saa jatkoa. Olen aina ollut ylpeä sarjastamme. Maikki on mulle rakas hahmo ja odotan kovasti pääsyä poliisihommiin taas. Ja tietenkin on ilo palata tuttuun työporukkaan, komppaa rikostutkija Maikki Kurkelan näyttelijä Leena Pöysti riemuissaan.

Roban neljännen kauden kuvaukset alkavat lokakuussa.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone