Netflixin suositusta Cheer: Teksasin ihme -dokumenttisarjasta tuttu Jerry Harris on myöntänyt syyllistyneensä lukuisiin seksuaalirikoksiin, uutisoi BBC.
Harris, 22, myönsi torstaina oikeudenkäynnissä hallussapitäneen lapsipornografiaa ja matkustaneensa toiseen osavaltioon tarkoituksenaan harjoittaa laitonta seksuaalista käyttäytymistä.
Syyttäjien mukaan Harris myönsi vaihtaneensa laitonta kuvamateriaalia 10-15 lapsen kanssa, joiden hän tiesi olevansa alaikäisiä.
Hän on ollut tutkintavankeudessa vuodesta 2020 lähtien. CBS Newsin mukaan hänelle voi napsahtaa enimmillään jopa 50 vuoden vankeustumio.
Tutkinta sai alkunsa teksasilaisen äidin nostettua kanteen hänen kahden poikansa jouduttua Harrisin uhriksi. Harris on pyytänyt anteeksi uhreiltaan.
Emmy-palkittu Cheer: Teksasin ihme-dokumenttisarja seuraa Navarro Collegen joukkueen värikkäitä vaiheita sen tavoitellessa himoittua kansallista cheerleading-mestaruutta.
Harrisin maine nousi entisestään hänen saatua kutsun Oscar-gaalaan tv-juontaja Ellen DeGeneresin vieraaksi, kun hän haastatteli kuuluisuuksia punaisella matolla.




