Näyttelijä Ryan Reynolds on katkaissut välit vanhaan ystäväänsä kuultuaan, että tämä yritti myydä kuvia hänen tyttövauvasta lehdistölle. Asiasta raportoi Canoe.ca-sivusto.
Reynoldsin ja hänen Blake-vaimon esikoinen syntyi joulukuussa. Pari ei ehtinyt edes julkistaa James-tytön nimeä, kun joku oli vuotanut sen tiedotusvälineille.
Reynolds kertoo sanensa ”sokin” kuultuaan ystävänsä petoksesta.
– Joku, jonka olen tuntenut 25 vuotta, yritti myydä kuvia lapsestasi… Tuntui kuin osa minusta olisi kuollut sinä hetkenä. Kävimme hänen kanssa voimakkaan keskustelun. Hän kertoi tehneensä sen rahasta. Hän luuli, ettei hän jää koskaan kiinni. On kuitenkin vain pieni joukko ihmisiä, joille lähetämme lapsikuvia. Siiheen kuuluvat perheenjäsenet ja kaikista lähimmät ystävät, Reynolds sanoo.
Reynolds tunnetaan muun muassa elokuvista Green Lantern, Smokin Aces ja X-Men: Origins Wolverline.




