Masked Singer Suomi huipentui tänään MTV3-kanavalla Supersankarin eli näyttelijä Anna-Maija Tuokon voittoon.
Tuokko on Suomen ensimmäinen naispuolinen Masked-voittaja. Toiselle sijalle ylsi Bilepanda eli oopperalaulaja Waltteri Torikka, kolmanneksi Corppi, jonka maskin takaa paljastui laulaja-lauluntekijä Kasmir.
Masked Singer oli yksi syksyn katsotuimpia ohjelmia MTV3-kanavalla.
”Masked Singer Suomi on lasteni lempiohjelma ja lähdin heti mukaan, kun kutsu kävi. Oman voiton jälkeen tulin kotiin, pyörittelin hetken ihmeissäni peukaloitani, ja lähdin lasteni kanssa puistoon. Heillekään en voinut kertoa, mitä oli juuri tapahtunut. Mutta voi miten nautin jokaikisestä hetkestä täydestä sydämestäni! Sain kokea hetkiä, jossa tunsin itseni oikeaksi pop-tähdeksi lavalla ja elää lapsuuden fantasiaani toteen mielettömissä puitteissa”, Anna-Maija Tuokko kertoo.
Hän kuvailee Masked Singeriin osallistumisen olleen kuin olisi osana jotain suurta salaoperaatiota.
”Salaiset tapaamispaikat, musta huppari ja visiiri päässä, autokuljetukset pimennettyjen lasien suojassa, tarkkaan koordinoidut liikkeet paikasta toiseen studiossa, ja tietenkin jännittävä pelko paljastumisesta… Kaiken tämän lisäksi koko kokemusta ei päässyt oikein jakamaan kenenkään kanssa. Oli upeaa työskennellä superammattitaitoisen ja asialle omistautuneen tuotantotiimin kanssa. Suuri kiitos kaikille, että sain olla mukana”, Tuokko päättää.
Lähde: MTV3




