Legendaarinen elokuvapahis vihki elämänkumppaninsa 50 avoliittovuoden jälkeen

Brittiläinen näyttelijä Alan Rickman on astellut kaikessa hiljaisuudessa vihille pitkäaikaisen elämänkumppaninsa Rima Horton kanssa, Contactmusic kertoo.

230415

69-vuotias Rickman ja Horton alkoivat seurustella 19-vuotiaina ollessaan lukiossa. Suhde on kestänyt jo puoli vuosisataa.

Näyttelijä paljasti saksalaiselle Bild-lehdelle, että häät pidetiin tänä vuonna New Yorkissa. Rickman paljasti myös ostaneensa vaimolleen 200 dollarin arvoisen vihkisormuksen.

– Se oli mahtavaa, koska ketään muita ei ollut paikalla. Vihkimisen jälkeen kävelimme Brooklynin sillalla ja kävimme syömässä, Rickman kertoo Bildille.

Rickman on näytellyt kymmenissä elokuvissa, muun muasa Severus Kalkarosta Harry Potter -elokuvissa, Die Hard – vain kuolleen ruumiini yli, Robin Hood – varkaiden ruhtinas ja The Butler.

Hänet on listattu Hollywoodin kymmenen pahisnäyttelijän listalla ensimmäiseksi.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone