The Daily Beastin mukaan Adam Driver käveli pois yhdysvaltalaisen radiokanavan haastattelusta. Syynä oli se, että Driver ei kestänyt kuunnella, kun NPR-kanavan talk show -ohjelmassa soitettiin katkelma hänen laulustaan Marriage Story -elokuvassa.
NPR-kanavan tuottajan Danny Millerin mukaan Fresh Air -ohjelmassa soitettiin 20 sekunnin klippi, jossa Driver lauloi Being Alive -kappaletta. He tiesivät, että Driver ei pidä oman äänensä kuulemisesta, mutta hän oli aiemmissa haastatteluissa poistanut kuulokkeensa tallenteen ajaksi.
Nyt hän poistui kokonaan studiosta.
”Ääniteknikkomme ilmoitti, että hän poistui studiosta ja sitten koko rakennuksesta. Emme vieläkään ymmärrä, miksi Driver päätti keskeyttää koko haastattelun”, Miller kertoo The Daily Beastille.
Driver näyttelee avioerosta kertovassa draamakomediassa pääroolin Scarlett Johanssonin ohella. Hänet tunnetaan myös Tähtien sodan jatkorilogiasta sekä Spike Leen elokuvasta BlacKkKlansman.




