Laulajatar Anastacia julkaisi rohkean saunakuvan – ”Kiitos Suomi!”

Takavuosien suosikkipoppari Anastacia, 49, esiintyi viikonloppuna Seinäjoen Vauhtiajoissa. Keikkareissun ohessa hän ehti nauttia suomalaisesta saunakulttuurista. Left Outside Alone -hitistän parhaiten tunnettu laulajatar jakoi Instagramissa kuvan, jossa hän esiintyy yläosa paljaana saunassa. Katso kuva alempaa.

”Kiitos Suomi. On ilo ollla tällä ja tutustua perinteisiinne, kuten saunaan viime yönä”, hän kirjoittaa kuvan oheen.

Vaikka Anastacian ura on ollut viime vuosina laskussa, hän keikkailee hyvin ahkerasti. Laulajatar matkustikin Suomesta suoraan Espanjaan, jossa hän esiintyy tiistaina.

Seinäjoen Vauhtiajot järjestettiin 15. kerran. Seinäjoen Sanomien mukaan tapahtuma keräsi ennätysyleisön; yhteensä 60 000 kävijää kaikkina päivänä niin iltatapahtumassa kuin rata-alueella.

Anastacian keikalta on julkaistu videoklippi, jossa hän esittää version Guns N`Rosesin Sweet Child O’ Mine -kappaleesta.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone