Walesilainen rumpali Bob Richards on puhunut brittiläisen Rhythm magazinen haastattelussa tuurauskeikastaan AC/DC:n rumpupatteriston takana. Richards lensi pikakomennuksella AC/DC:n videokuvaksiin ja mies soittaa bändin videoilla Play ball ja Rock or bust.
Richards (Asia, Graham Bonnet) sai soiton lokakuussa ja mieheltä kysyttiin ehtisikö hän nopealla aikataululla Lontooseen AC/DC:n videokuvaksiin.
-Minulle soitettiin torstaina ja kysyttiin, voisinko tuurata Phil Ruddia, joka oli estynyt saapumaan paikalle. Kyse oli viime hetken tuurauskeikasta. Laitoin kamat kasaan ja matkustin Lontooseen. Kuulin biisit vain tuntia ennen kuvausten alkua. Soitin ne läpi usean kerran. Bändi oli mahtava. Olin tervetullut ja kuvauksissa oli hyvä fiilis. Se oli nautinnollinen kokemus.
– Brian Johnson kutsui minut ja muutamia kuvausryhmän jäseniä vielä parille huurteiselle. Hän oli mahtava isäntä.




