Jay Z on mahtimies musiikkimogulina ja tuottajana mutta miehen puheet One Direction -tyypin nostamisesta ’maailman suurimmaksi artistiksi’ on jo hieman liikaa (?) Varsinkin kun temppu tehtäisiin yhdessä vuodessa.
Jay Z väitti Daily Starin haastattelussa olevansa enemmän kuin mielissään mahdollisesta yhteistyöstä Harry Stylesin kanssa.
Jay Z:n mukaan Styles on jo tunnettu mutta poppari tarvitsee apua siirtymisessä bändin jäsenestä omilleen. Jay Z lupaa tarjota Stylesin soolouran taustalle parhaat tuottajat ja artistit – jotta Stylesista tulisi maailman valovoimaisin tähti, vuoden kuluessa!
Räppärin mukaan musiikkimoguli Simon Cowellin mukanaolo ei olisi ongelma. Harrysta riittäisi kuulemma tuottoja molempien egojen suuntaan.




