Bon Jovi jysäytti ison uutisen

Bob Jovi -yhtyeen laulaja Jon Bon Jovi on ollut pitkään sivussa keikkalavoilta vuonna 2022 tehdyn äänihuulileikkaukseen takia.

Nyt legendaarinen rockbändi on julkaissut useita konserttipäiviä vuodelle 2026. Live Nationin tuottama kiertue alkaa heinäkuussa 2026 New Yorkin kuuluisalla Madison Square Gardenilla ja päättyy Lontoon ikoniselle Wembleyn stadionille. Seitsemän konserttia käsittävä kiertue käy myös Irlannissa ja Skotlannissa.

”Tässä ilmoituksessa on paljon iloa – iloa siitä, että voimme jakaa nämä illat yhdessä upeiden faniemme kanssa, ja iloa siitä, että bändi voi olla jälleen yhdessä”, Jon Bon Jovi kommentoi.

Bon Jovin edellinen täysimittainen konsertti oli huhtikuussa 2022 osana heidän Pohjois-Amerikan-kiertuettaan. Yhtye esiintyi Suomessa viimeksi Tampereen Ratinan stadionilla toukokuussa 2013. Konsertti oli osa yhtyeen Because We Can – The Tour -kiertuetta.

Bon Jovi julkaisee perjantaina viime vuonna julkaistun Forever-albumin Legendary edition -version. Albumi sisältää 12 uutta kappaletta, mukaan lukien Legendary-singlen.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone