TV1:n torstain ohjelmistossa nähdään Ulkolinja-nimikkeen alla ranskalainen dokumentti Pakolaisbisnes kello 22.05.
Eurooppaan pyrkivistä pakolaisista on tullut kauppatavaraa. Ranskalaisdokumentti selvittää, kuka hyötyy ihmisten hädästä.
Dokumentissa matkustetaan Kreikasta Italiaan ja seurataan, kuinka yhä suurempi joukko isompia ja pienempiä nilkkejä ja keinottelijoita hyötyy pakolaisten kohtalosta.
”Pakolaisbisnes kannattaa paremmin kuin huumeet”, sanoo Italian poliisin nappaama, mafian toimintaan osallistunut Sebastiano Buzzi.





Ja miksi ei kannattaisi. Irakilaisia tulee edelleen suomeen joka päivä. Ns turvapaikanhakia maksaa jokusen tonnin, että pääsee esim Suomeen ja jos turvapaikka myönnetään niin koko loppuelämä voidaan elää suomalaisten veronmaksajien rahoilla.
Niitähän neuvotaan ihan netissä minkälainen tarina pitää kertoa, että saa turvapaikan.
Jos esim Irakilaisista Suomeen tulleista miehistä on vielä 5 vuoden maassa olon jälkeen yli 80% on työttominä eikä osaa suomenkieltä ja irakilaisten naisten työttömyys huitelee yli 95% niin on ihan selvä, että sieltä ei ole lähdetti Suomeen kotoutumaan ja tekemään töitä.
No sehän on tiedetty jo kauan, ja siksi myös SDP ja vihreät kannattaa hallitsematonta maahanmuuttoa.