Kalifornialainen näyttelijä Maitland Ward yllättää uudella aluevaltauksellaan. TMZ-slvuston mukaan 42-vuotias näyttelijätär on siirtynyt aikuisviihteen pariin. Hänen ensimmäinen pornoelokuvansa Drive ilmestyi perjantaina.
Ward nousi maineeseen saippuasarjasta Kauniit ja rohkeat, jossa hän esitti Jessica Forresteria vuosina 1994–1996. Parhaiten hänet tunnetaan 90-luvun hittisarjasta Isojen poikien leikit sekä elokuvasta White Chicks, mutta ura näyttelijänä on ollut laskussa viime vuosina.
Juttu jatkuu mainoksen jälkeen…
Ward kertoo TMZ-sivustolle, että hän saanut paljon tukea entisiltä näyttelijäkollegoiltaan. Hän ei välitä arvostelijoistaan, koska porno avaa hänelle uusia mahdollisuuksia ja hän kokee tekevänsä sitä aidosta ilosta.
”Olen hyvin seksuaalinen ihminen”, Ward sanoo.
Ward on naimisissa kiinteistönvälittäjä Terry Baxterin kanssa. Hänellä on yli 750 tuhatta seuraajaa Instagramissa. Hän jakaa itsestään estottomia bikini- ja alusvaatekuvia.




