Bam Margeran vaikeudet jatkuvat – joutuu taistelemaan pojastaan oikeudessa

Entisen Jackass-tähden Bam Margeran aviovaimo Nicole Boyd pyrkii saamaan parin yhteisen lapsen huoltajuuden itselleen oikeusteitse.

TMZ:n mukaan Boyd jätti keskiviikkona Los Angelesin oikeudelle asiakirjat, joilla hän hakee täyttä huoltajuutta lapselleen. Hän antaa Margeralle mahdollisuuden tavata lastaan valvotusti. Parilla on kolmevuotias Phoenix Wolf -niminen poika.

Asiasta tekee erikoiseksi se, että Boyd ei ole jättänyt avioerohakemusta kahdeksan vuoden avioliiton lopettamiseksi.

Margeran elämä on ollut viime aikoina yhtä synkkää alamäkeä.

Alkuvuodesta hän sai potkut Jackass 4 -elokuvaprojektista, koska hän ei kyennyt noudattamaan hänelle asetettuja päihteettömyyteen liittyviä määräyksiä.

Kesäkuussa Margeralle määrättiiin lähestymieskielto, koska hän lähetti uhkaavia viestejä elokuvan ohjanneelle Jeff Tremainelle.

41-vuotias Margera oli mukana jo 2000-luvun alussa MTV:n Jackass-sarjassa. Hän on entinen ammattiskeittari.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Yksi kommentti

  1. Harmi että Margera on tuossa kunnossa nykyään :/ Oli yksi hauskimmista Jackass-tyypeistä aikoinaan. Toivottavasti jokin päivä mies osaa hakeutua hoitoon ja tekee parhaansa tullakseen kuntoon, jos Steve-O pystyi päihteettömään elämään, niin pystyy myös Bam!

Kommentit suljettu.